Упис деце у први разред основне школе у школској 2024/25.години

децембар 28, 2023

Упис деце у први разред основне школе у школској 2024-2025. години обавезан је за сву децу рођену од  1.марта 2017. до 28.фебруара 2018. године. Упис ће се вршити од 1.априла 2024.године преко Портала е-Управа (Услуге → Образовање → е-Заказивање термина у ОШ).

У нашу ОШ “Бранко Ћопић”, Београд, Видиковачки венац 73, уписују се сва деца која имају пребивалиште у околини школе.

Деца рођена између 1. марта  и 1. септембра 2018. године, а чији родитељи желе да она ПОЂУ РАНИЈЕ У ШКОЛУ, могу да се од 1.4.2024. године пријаве психологу школе на број телефона 011/2331111, ради договора о термину за проверу спремности за полазак у први разред.

У школу се може уписати и  ДЕТЕ СТАРИЈЕ ОД 7 ГОДИНА, рођено пре 1.3.2017.године уз мишљење Интерресорне комисије о одлагању поласка у школу за претходну годину. Пријава уписа старије деце такође се врши од 1.4.2024.године код административног радника школе.

Деца са тешкоћама у развоју се такође уписују у први разред уз мишљење Интерресорне комисије о додатној подршци у образовању.

ОБАВЕШТЕЊЕ

за родитеље будућих првака који територијално не припадају нашој школи:

Поштовани родитељи,

1. Потребно је да доставите молбу школи за упис свог детета у први разред;

2. Молбу предајете административном раднику школе, радним данима у периоду од 08:00 до 14:00 часова. Рок за предају молби је 01.02.2024. године. Такође, могуће је подношење молбе и електронским путем на школски мејл osbcopic@gmail.com са назнаком МОЛБА у WORD документу.

3. У молби обавезно напишите свој број телефона како бисмо могли да Вас контактирамо.

4. Молбе ће бити решене до 30.4.2024.

ПРИЈАВА ЗА УПИС ДЕЦЕ У ПРВИ РАЗРЕД ПРЕКО ПОРТАЛА е-УПРАВА

Упис деце у први разред родитељи / други законски заступници који су грађани Републике Србије врше  електронским путем од 1.4.2024. године преко Портала е-Управа  покретањем услуге е-Заказивање термина за упис и тестирање детета у ОШ.

Да би извршили упис потребно је да:

-Будете регистрован корисник, односно имате креиран налог на државном порталу за електронску идентификацију eID.gov.rs

-Покренете услугу на Порталу еУправа (Услуге → Образовање → е-Заказивање термина у ОШ)

-Закажете термин тестирања детета у нашој школи. Након ваше е- пријаве за тестирање детета, школа ће по службеној дужности прибавити потребна документа за упис  – извод из матичне књиге рођених, пријава пребивалишта, лекарско уверење о спремности за полазак у први разред као и потврда о похађању програма предшколског васпитања и образовања.

Напомена 1: Термин можете да откажете 24 часа раније. Уколико не откажете термин и не дођете у заказаном термину у школу, систем Вам неће дозволити да наредних 14 дана резервишете нови термин за упис и тестирање детета у основну школу електронским путем. У том случају, родитељи ће морати директно да се обрате школи и закажу нови термин.

Напомена 2: Уколико имате додатна питања и недоумице у вези са заказивањем термина, обратите се дефектологу школе, на мејл адресу edefektolog@gmail.com.

ОБАВЕШТЕЊЕ

УПИС У ПРОДУЖЕНИ БОРАВАК ЗА РОДИТЕЉЕ УЧЕНИКА ПРВОГ И ДРУГОГ РАЗРЕДА

Поштовани родитељи,

Упис ученика првог и другог разреда у продужени боравак важи само за једну школску годину. Родитељи који уписују децу у први разред школске 2024/25. године и родитељи будућих другака, подносе молбу за упис за текућу школску годину.

Подношење молби вршиће се од 01.04.2024. године код административног радника школе у термину од 08:14:00 часова. Такође, могуће је подношење молбе и електронским путем на школски мејл osbcopic@gmail.com са назнаком МОЛБА у WORD документу.

Документа потребна за упис:

1. Потврда о запослењу за родитеље;
  2. Пријава на осигурање – М образац;
  3. Молба (написана и потписана од стране родитеља, са образложењем потребе уписа ученика у продужени боравак);

Драги наши будући ПРВАЦИ и родитељи,

ДОБРОДОШЛИ у Основну школу ’’Бранко Ћопић“!

СРЕЋАН ПОЧЕТАК ШКОЛОВАЊА !

Маријана Милојевић