Угледни час српског језика и књижевности

јануар 26, 2019

У кабинету Јован Дучић 29.1.2019. године, наставница српског језика Милица Бијелић одржала је угледни час са одељењем 5/2. Тема часа је била “Свети Саво”, народна епска песма. Ученици Страхиња Лекић и Миа Ђокић су изражајно читали песму, а након тога су ученици изводили закључке о одликама народне епске поезије. Ученици су затим представили резултате свог групног рада на основу истраживачких задатака о задужбинама, као и на основу искуства у пројектној настави на исту тему. Истовремено, презентација са рачунара је потврђивала и резимирала њихове одговоре.
НА крају часа, ученици су отпевали песму “Задужбине” чији је аутор текста наставница Милица Бијелић, а одељења 5/3 ( одељењски старешина Биљана Раичевић) и 5/2 су компоновали музику заједно са наставницом музичке културе Љубицом Милићевић.