Ученици из боравка у занимљивој посети

април 26, 2019

Ђаци првог и другог разреда који похађају продужени боравак провели су диван дан у једној посети. У непосредној близини школе налази се радионица за ткање са занимљивим називом “Мала ткачка ствараоница”. Добили смо позив љубазне Марије да дођемо у госте и радо прихватили. Ученици у боравку раде на ткању ћилима на малим, једноставним рамовима, па нам је било веома интересантно и корисно да видимо прави разбој и разнобојна предива која се користе. Деца су појединачно пробала да раде на разбоју, свако је провукао по неколико нити, па је настао заједнички производ, један шарени шал. Свима је било веома узбудљиво и лепо. Видели су стару машину за шивење, велики разбој, научили како се који део зове, играли школице у дворишту, седели на дрвеној клупици и у хладу дрвета и све је то допринело да проведемо предивно пре подне које ће свако од нас дуго памтити.