САРАДЊА НАШЕ ШКОЛЕ СА КЊИЖЕВНИМ ДРУШТВОМ „РАКОВИЦА“

фебруар 02, 2023

У понедељак, 31.1.2023. године, ученице наше школе 8/2 одељења: Сара Стојановић, Тара   Вуковић, Софија Петровић и Маша Богдановић и ученица  7/4 Ива Петровић учествовале су у Светосавској академији у Галерији центра за културу Раковица. Ове ученице су писале своју духовну поезију под менторством наставнице верске наставе Изабел Тодоровић, а наставница српског језика Биљана Раичевић им је помогла да своје песме на прави начин представе.
Тамо су говориле своје ауторске песме, а ученица 7/4 Вања Грковић је говорила ауторску песму о Светом Сави наставнице српског језика и књижевности Милице Бијелић.
Домаћини Благица Антић и Никола Рајаковић су се захвалили нашим песникињама, а сви радови биће штампани у часопису овог књижевног друштва са којим наша школа успешно сарађује дуги низ година.