ОБЕЛЕЖАВАЊЕ ШКОЛСКЕ СЛАВЕ У ОШ „БРАНКО ЋОПИЋ“

јануар 31, 2023

У петак, 27.1.2023. године у 11 ч у нашој школи обележена је школска слава. Након што је отац Бранко Караклајић уз молитву освештао колач и жито, а затим беседио о светитељу и важности прослављања Савиндана, директорка Биљана Ђурђевић је поздравила присутне и најавила даљи програм. Наставница српског језика и књижевности Милица Бијелић је говорила о просветитељевом животу истичући важна дела из живота Светог Саве.
Значајан допринос приредби дали су наши рецитатори: Нора Морић 6/3 („Поздрав“), Милица Љубеновић, Богдан Симеуновић  и Видак Ђеранић из 1/1 („Путем Светог Саве“), Невена Ристић и Лука Степановић 3/5 („Свети Сава о учењу“), Наталија Арсић 3/4 („Путовање Светог Саве“) и Ирина Кнежевић 3/6 („Слово о Светом Сави“). Доротеја Ђурасовић 4/5 и ученици 4/7 Петра Ђуровић, Петар Иванковић, Дуња Стојановић, Тадија Вучковић, Василије Поповић, Хелена Романић и Страхиња Јовановић („Свети Сава“). Ученици 4/3: Јелица Читлучанин, Тамара Боловић. Јован Ђуровић, Лана Величковић и Марко Трајков рецитовали су  нам „Хришћанске врлине“.
Беседу „Молитва Светом Сави“, говорио је Вук Хаџисалиховић 6/3.
Ауторске песме о Светом Сави писали су ученици наше школе, поводом конкурса који је расписао Храм Светог Саве, посвећен највећем српском просветитељу и учитељу, оснивачу наше цркве и државе.

Своје песме о Св. Сави изнели су нам ученици  8/2 одељења:  Сара Стојановић, Тара Вуковић, Софија Петровић и Маша Богдановић и ученица 7/4 Ива Петровић

Ученици виших разреда наше школе под руководством наставника музичке културе Стефана Симоновића извели су Мокрањчеву „Химну Светом Сави“, „На Светог Саву“ Вацлава Хорејшека и „Славимо те, Дико“ Светлане Внучец.
У завршном делу програма наступили су ученици наше школе испред КУД „Лазар Хребељановић“ са Веселим шопским играма.

Водитељи Тамара Цветковић и Филип Алексић 8/3 су на крају закључили да све ово не би било могуће без наставница српског језика Биљане Раичевић и Милице Бијелић, наставница верске наставе Изабел Тодоровић и Љиљане Челите Симић, наставника музичке културе Стефана Симоновића, наставница ликовне културе Наташе Ивановић и Надице Недељковић, дефектолога Дамњана Тадића, учитеља, наставника, особља школе и директорке школе Биљане Ђурђевић и њиховог уложеног труда у реализацији ове важне приредбе.

Ученица 8/7 Миона Спирић је фотографисала целокупан догађај посвећен облележавању школске славе Св. Саве.