Новинарска секција

децембар 20, 2018

У уторак, 6.11.2018. године, у библиотеци наше школе, одржао се састанак ученика, директорке школе Снежане Китановић и наставнице српског језика Сање Анђелић, у оквиру новинарске секције. Ученици су своје креативне радове представили другарицама и друговима, а након прочитаних извештаја, који су се тематски класификовали по разредима, други ђаци би их коментарисали и заједно у њима исправљали евентуалне пропусте. Сваки разред имао је занимљиви задатак за извештај, на који су ученици одговорили на још занимљивији начин. Млађи разреди писали су о интересантном догађају са часа, пети разред имао је задатак да пише о спортовима наше школе, шести о њеним секцијама, седми разред је писао извештај са неког културног догађаја, а осми са прошлогодишње екскурзије. Поједини ђаци су били веома оригинални и сигурна сам да ће сви бити веома успешни у улози новинара.

Текст написала: Анђела Милојевић VI-6