ПУТ ДУХОВНОСТИ – КУЛТУРНИ ЦЕНТАР РАКОВИЦА 2018.

октобар 20, 2018

Духовне свечаности „ПУТ ДУХОВНОСТИ“ 2018. године одржане су у периоду од 18. до 21. септембра. Учествовале су основне школе на пордучју општине Раковица. Том приликом учествовали су ученици петог и седмог разреда ОШ“Бранко Ћопић.“

У среду 19.09.2018. од 10-12 часова, организована је ликовна радионица – савремени иконопис, за ученике петог разреда у КЦ Раковица. Учествовали су следећи ученици: Јована Јевтић, Лука Милановић, Вања Јовановић, Ивона Ђокић, под пратњом наставнице Драгане Малушић. Ученици су веома заинтересовано приступили изради радова уз дружење са ученицима из других школа.

Истог дана од 12-14 часова, организована је радионица – „Од Николе до Николаја“ – на тему: лик и дело Владике Николаја Велимировића (припрема за квиз), у порти храма Преображења Господњег. Учествовали су ученици седмог разреда: Софија Станковић, Вук Стевановић и Катарина Боснић, под пратњом наставнице Изабел Тодоровић. Ученици су кроз радионицу имали прилику да се упознају са житијем Св. Николаја Велимировића.

У четвртак 20.09.2018. у 16 часова одржан је квиз „Од Николе до Николаја“ у КЦ Раковица, у којем су учествовали такмичари са радионице (Софија Станковић, Вук Стевановић и Катарина Боснић). Такмичари су на квизу имали прилику да покажу усвојено знање са претходне радионице и да се боре за престижно  место. Победници су такмичари из  ОШ „Ђуро Јакшић.“

Ученици су се лепо дружили, забавили и усвојили одређена знања.

Наставница ликовне културе: Драгана Малушић

Наставница верске наставе: Изабел Тодоровић