УПОЗНАЈ МОЈ ГРАД И ОКОЛИНУ

Ученици 4/2 разреда: Михаило Ашћерић,Симона Ђукић, Павле Манић, Матија Вујанић, и Сара Томић на челу са учитељицом Ленком Јокић, учествовали су у Пројекту,, Упознај мој град и околину” у организацију Удружења,, Мост Ћуприја “. У Пројекту су узеле учешће 8 основних школа из Србије. Наши ученици и учитељица Ленка Јокић представили су свој град, место и нашу школу на најбољи начин.
Програм:

1.дан : Упознавање са децом домаћина, свечана приредба у организацији ОШ,, 13. октобар”, ,, Вук Карађић” и музичке школе            ,, Душан Сковран”, шетња градом

2.дан:  Манастир Манасија, ОШ,, Деспот Стефан Високи”, кућа Стевана Синђелића, Дино-парк у Свилајнцу, ручак у Деспотовцу

3.дан:   Манастир Каленић, Манастир Прерадовац, Винарија Милетић у селу Опарић ,  Етно кутак и природна оаза на имању  Бернарда Љубаса  у оквиру села Велика Крушевица

4.дан: воденица поточара , стара 112 год. у селу Сење, манастир Св. Сисоје ,одмаралиште у Сисевцу, комплекс са базеном,термалном водом, језером и рибњаком, Сењски рудник, Музеј угљарства,(овде су снимани филмови Чизмаши и Петрин венац), ОШ,, Вук Карађић у месту Сење, ” Mузеј угљарства и ручак у дворишту Црвеног крста. Повратак у Ћуприју, опраштање од домаћина.