Песничка школа

У организацији Центра за културу и образовање Раковица у децембру је организована Песничка школа коју је водио дечји писац Бранко Стевановић. Поред осталих ученика раковичких основних школа, учесници су били и чланови литерарне секције наставнице Милице Бијелић. Овога пута то су били раније награђивани млади писци; Милица Јовановић 7-5, Милица Станковић 8-1, Маша Петровић 8-3 и Матеја Савић 8-3.  Они су током две суботе похађали предавања о поезији која је држао Бранко Стевановић, а имали су прилику да покажу свој таленат примењујући научено. Писали су стихове на задате теме током књижевне радионице, а ментор је одабрао њихове најуспешније радове и они су објављени у зборнику радова, У четвртак, 22.12..2017. сви учесници и њихови наставници су добили сертификате о завршеној школи и пред бројном публиком су читали своје радове. Милан Недељковић из Центра за културу и образовање Раковица  намерава да ова школа буде традиција сваке године и да има још шири оквир. Наша школа је поносна што је пионир у овом значајном културном подухвату.