“Глобални математички пројекат” професора Џејмса Тентона и у нашој школи

Професор Џејмс Тентон, заљубљеник у математику, предавач на америчким универзитетима и средњим школама, творац је „Глобалног математичког пројекта“ – идеје ширења радосног приступа изучавања математике. Пре непуну годину дана, био је гост града Београда и ОШ „Бранко Ћопић“ када је наше ученике упознао са „тачкама које експлодирају“, његовом измишљеном машином – алатком за решавање математичких задатака.

У нашој школи су у уторак 17.10.2017. тачке опет „екслодирале“! Ђаци наставнице математике Нађе Миладиновић Влајчић из одељења V5, VII4 и VII6 су заједно са њом узели учешће у „Глобалном математичком пројекту“. Наиме, замисао је професора Тентона да милион ученика,. студената, наставника у седмици од 10.10.2017. до 17.10.2017. широм целог света прича и упозна се са овим забавним тачкама. Али, та бројка је увелико превазиђена – преко 1 700 000 малих и великих математичара у свету је тих дана ширило ову идеју.

Део те занимљиве приче били смо и ми!